Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOL, o. p. s. / Střední odborné učiliště DAKOL, s. r. o.
EN / DE / FR / RU / PL

Postřehy z akcí

Soutěž v psaní všemi deseti

Během měsíce dubna na naší škole proběhnul jubilejní 10. ročník soutěže v psaní všemi deseti na klávesnici „Dakolácký datel“. Klání se zúčastnilo celkem 21 žáků z 1. ročníku nástavbového studia oboru Podnikání. Soutěžilo se v desetiminutovém opisu textu. Ač není dovednost psaní ...

více

Karneval chutí 2016

Ve dnech 22. – 24. 4. 2016 se naše škola zúčastnila festivalu "Karneval chutí 2016" na Ostravském výstavišti. Letošní ročník byl věnován českému králi Karlu IV. pod názvem Karel IV. v současnosti a minulosti. Do letošního ročníku se zapojili žáci z oboru Hotelnictví, kteří se postarali ...

více

Soutěž „Ukaž, co umíš ve své profesi“

Dne 14. 4. 2016 se na naší škole v Orlové konala regionální soutěž prodavačů a obchodníků pod názvem "Ukaž, co umíš ve své profesi". Soutěže se zúčastnilo celkem 8 žáků regionálních středních škol: SOU DAKOL, s.r.o., SŠTaS Karviná, SŠ Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek ...

více

Výsledky okresního kola soutěže Finanční gramotnost

V první polovině února naší studenti třídy PO2 a PO2A se zúčastnili okresního kola 7. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost, tentokrát pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, a opět úspěšně.   Studenti David Číž, Kateřina Dudová a Anna Skotnicová získali v III. ...

více

Návštěva žáků ZŠ Stonava

17. února 2016 naši školu v Petrovicích navštívili žáci ZŠ Stonava. Připravili jsme pro ně praktické ukázky z výuky strojních, stavebních a službových oborů. Žáci se zapojili do výuky a na vlastní kůži si spolu s námi vyzkoušeli, co jednotlivé profese obnáší.

více

Známe vítěze celostátní soutěže „Finanční Gramotnost“

Sedmého ročníku celostátní soutěže "Finační Gramotnost", která probíhá mimo jiné také pod záštitou guvernéra ČNB, se na naší škole zúčastnilo 294 studentů. Studenti, kteří postupují do okresního kola obdrželi diplomy od MŠMT. 1.      místo David Číž PO2A ...

více

Světový den ledvin

8. ročník soutěže "Finanční gramotnost"

Soutěž v psaní všemi deseti

Během měsíce dubna na naší škole proběhnul jubilejní 10. ročník soutěže v psaní všemi deseti na klávesnici „Dakolácký datel“. Klání se zúčastnilo celkem 21 žáků z 1. ročníku nástavbového studia oboru Podnikání. Soutěžilo se v desetiminutovém opisu textu.
Ač není dovednost psaní všemi deseti u těchto oborů považována za stěžejní, jako např. u žáků obchodních akademií, dosáhli soutěžící pěkných výsledků. Na prvním místě se umístila s 209 čistými úhozy za minutu Miroslava Jastrzembská, na druhém místě Nikola Lapišová (207 čistých úhozů za minutu) a na třetím místě Tereza Svobodová (162 čistých úhozů za minutu).
Všem umístěným gratulujeme k hezkým výkonům. Vítězům byly předány dárky a upomínkové předměty, které věnovala škola.

Karneval chutí 2016

Ve dnech 22. – 24. 4. 2016 se naše škola zúčastnila festivalu "Karneval chutí 2016" na Ostravském výstavišti. Letošní ročník byl věnován českému králi Karlu IV. pod názvem Karel IV. v současnosti a minulosti. Do letošního ročníku se zapojili žáci z oboru Hotelnictví, kteří se postarali o provoz baru, žákyně oboru Kuchař-číšník se pak věnovaly sestavení slavnostní tabule na dané téma a žáci oboru Zahradnické práce se zapojili do výzdoby a aranžmá této tabule. Navíc se žák HT1 Filip Šrámek zúčastnil pódiového vystoupení v míchání nápojů.

Soutěžící přišli podpořit učitelé, spolužáci i vedení školy.

Přílohy
jpgBez názvu [jpg, 2064 kB]

Soutěž „Ukaž, co umíš ve své profesi“

Dne 14. 4. 2016 se na naší škole v Orlové konala regionální soutěž prodavačů a obchodníků pod názvem "Ukaž, co umíš ve své profesi". Soutěže se zúčastnilo celkem 8 žáků regionálních středních škol: SOU DAKOL, s.r.o., SŠTaS Karviná, SŠ Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek –Místek a SŠ služeb a podnikání Ostrava. Žáci soutěžili v těchto disciplínách:

  • test odborných znalostí, výpočet účtenky, převod jednotek hmotnosti, tematická tajenka
  • balení bonboniéry, lahůdkářských výrobků a lahve
  • poznávání vzorků koření
  • odhad váhy
  • balení a aranžování dárkového balíčku na téma „Den matek“

Výsledky:

1. místo - Mária Magdaléna Žemba – SOU Dakol, s.r.o. (třída OB2)

2. místo - Valérie Procházková – SŠ služeb a podnikání Ostrava

3. místo - Michaela Krůlová – SOU Dakol, s.r.o. (třída OB2)

 

Reportáž TV Polar o soutěži ke shlédnutí zde.

Výsledky okresního kola soutěže Finanční gramotnost

V první polovině února naší studenti třídy PO2 a PO2A se zúčastnili okresního kola 7. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost, tentokrát pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, a opět úspěšně.

 

Studenti David Číž, Kateřina Dudová a Anna Skotnicová získali v III. kategorii družstva krásné 6.místo.

 

Vítězům gratulujeme.

Návštěva žáků ZŠ Stonava

17. února 2016 naši školu v Petrovicích navštívili žáci ZŠ Stonava. Připravili jsme pro ně praktické ukázky z výuky strojních, stavebních a službových oborů. Žáci se zapojili do výuky a na vlastní kůži si spolu s námi vyzkoušeli, co jednotlivé profese obnáší.

Známe vítěze celostátní soutěže „Finanční Gramotnost“

Sedmého ročníku celostátní soutěže "Finační Gramotnost", která probíhá mimo jiné také pod záštitou guvernéra ČNB, se na naší škole zúčastnilo 294 studentů. Studenti, kteří postupují do okresního kola obdrželi diplomy od MŠMT.


1.      místo David Číž PO2A
2.      místo Kateřina Dudová PO2
3.      místo Barbora Orlová KČ3
4.      místo David Frkala KČ3A
5.      místo Anna Skotnicová PO2A
6.      místo Nela Rzymanková KČ2A

 

Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.