Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOL, o. p. s. / Střední odborné učiliště DAKOL, s. r. o.
EN / DE / FR / RU / PL

Aktuality

Režim výuky od pondělí 26.4. 2021

Vážení rodiče a studenti,   v souladu s mimořádným opatřením vlády ze dne 19.4.2021 bude v našich školách probíhat od pondělí 26.4.2021   odborný výcvik a praktická příprava žáků. Dále budou probíhat skupinové  konzlutace. Informace pro konkrétní třídy se dozvíte od třídních učitelů. ...

více

2. kolo přijímacího řízení

Vážení zájemci o studium,   2. kolo přijímacího řízení  bude vypsáno dne 3.6.2021 . Do té doby nám můžete posílat své přihlášky, které budeme evidovat. Rozhodnutí o přijetí (nepřijetí) se v souladu se zákonem dozvíte nejdříve 3.6.2021.

více

ŠKOLNÍ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA

POZOR! Školní přijímací zkouška u oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika v denní a dálkové formě se koná: 1. termín 5. 5. 2021 2. termín 6. 5. 2021 Upozorňujeme že vstoupit do školy může pouze uchazeč, který: a) nemá příznaky onemocnění COVID-19, a ...

více

Otevřený dopis předsedovi vlády Ing. Andreji Babišovi

Plně souhlasíme s otevřeným dopisem Andreji Babišovi.  

více

Výuka po jarních prázdninách

Vážení rodiče a žáci. Od 1.3. 2021 bude probíhat výuka ve všech ročnících i nadále pouze distančním způsobem.

více

INDIVIDUÁLNI KONZULTACE PRO ZÁJEMCE O STUDIUM

"Lepší je jednou vidět než stokrát slyšet!"   Vážení zájemci o studium, kterýkoli pracovní den v době od 8.00 do 16.00 si můžete přijít prohlédnout školy. Objednat se můžete prostřednictvím emailu: kaniova.lenka@dakol-karvina.cz , kde prosím uveďte místo (Petrovice, Orlová, Havířov), ...

více

DRUHÝ ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 od 14 - 17 hodin pořádáme   DRUHÝ ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na školách DAKOL www.dakol-karvina.cz/dod   Těšíme se na Vaši návštěvu, dotazy a virtuální setkání.      

více

Zahájení výuky od 4.1.2021

Vážení žáci a rodiče. V souladu s opatřeními vlády bude od 4.1.2021 do odvolání, probíhat pouze distanční online výuka. Online synchronní výuka bude na našich školách nadále probíhat přes Teamsy. Pevně věříme, že se i nadále budete aktivně připojovat na online hodiny, protože jedině tak Vás i ...

více

Režim výuky od pondělí 26.4. 2021

Vážení rodiče a studenti,

 

v souladu s mimořádným opatřením vlády ze dne 19.4.2021 bude v našich školách probíhat od pondělí 26.4.2021  odborný výcvik a praktická příprava žáků. Dále budou probíhat skupinové  konzlutace.

Informace pro konkrétní třídy se dozvíte od třídních učitelů.


V této souvislosti oznamujeme, že testování na přítomnost viru SARS-Cov-2 je povinné pro všechny žáky i pracovníky školy. Testuje se jedenkrát týdně testy Singclean každé pondělí. Pokud žák v tyto dny chybí, testuje se v následujícím dni při příchodu do školy. Odkaz na instruktážní video k testování naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4.

 

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Dále se neprovádí u osob, které má negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provádění testů, nebo se neprovádí u osob, kterré mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky vpřípadě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky vpřípadě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů. Vše musí žák řádně doložit při vstupu do školy.


Každý žák, musí mít po celou dobu pobytu ve škole na obličeji vlastní respirátor.


Děkujeme za pochopení a součinnost v této těžké době. Těšíme se na Vás.


Ing. Michaela Pacanovská a Mgr. Vladimír Kolder, ředitelé škol

2. kolo přijímacího řízení

Vážení zájemci o studium,

 

2. kolo přijímacího řízení  bude vypsáno dne 3.6.2021. Do té doby nám můžete posílat své přihlášky, které budeme evidovat. Rozhodnutí o přijetí (nepřijetí) se v souladu se zákonem dozvíte nejdříve 3.6.2021.

ŠKOLNÍ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA

POZOR! Školní přijímací zkouška u oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika v denní a dálkové formě se koná:

1. termín 5. 5. 2021

2. termín 6. 5. 2021

Upozorňujeme že vstoupit do školy může pouze uchazeč, který:

  1. a) nemá příznaky onemocnění COVID-19, a
  2. b) doloží před přijímací zkouškou negativní výsledek neinvazivního preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo neinvazivního preventivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 provedených ve škole, které si provedl sám nebo které mu byly provedeny laickou osobou v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky, není-li dále stanoveno jinak.

Doklad s negativním výsledkem testu může uchazeč nahradit

  1. a) dokladem o tom, že uchazeč prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a uplynula doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,
  2. b) dokladem vydaným poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který byl proveden v posledních 7 dnech, nebo
  3. c) certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, pokud od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

Všichni uchazeči obdrželi veškeré informace související s přijímacím řízením poštou. 

Ve všech prostorách školy platí pro uchazeče povinnost nosit zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek (nemusí tedy mít při přijímací zkoušce respirátor FFP2)

 

Ředitelství školy rozhodlo o zrušení školní přijímací zkoušky u těchto oborů:
65-42-M/01Hotelnictní, 65-42-M/01 Hotelový animátor, 69-41-L/02 Masér sportovní a rekondiční, 75-41-M/01 Sociální činnost, 66-41-L/01 Obchodník, 64-41-L/51 Podnikání a 23-44-L/01 Mechanik strojů a zařízení

Otevřený dopis předsedovi vlády Ing. Andreji Babišovi

Plně souhlasíme s otevřeným dopisem Andreji Babišovi.

 

Výuka po jarních prázdninách

Vážení rodiče a žáci. Od 1.3. 2021 bude probíhat výuka ve všech ročnících i nadále pouze distančním způsobem.

INDIVIDUÁLNI KONZULTACE PRO ZÁJEMCE O STUDIUM

"Lepší je jednou vidět než stokrát slyšet!"

 

Vážení zájemci o studium, kterýkoli pracovní den v době od 8.00 do 16.00 si můžete přijít prohlédnout školy. Objednat se můžete prostřednictvím emailu: kaniova.lenka@dakol-karvina.cz, kde prosím uveďte místo (Petrovice, Orlová, Havířov), datum, čas a obor, o který máte zájem. Objednat se můžete také telefonicky na čísle: 595 391 022.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

DRUHÝ ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 od 14 - 17 hodin pořádáme

 

DRUHÝ ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na školách DAKOL

www.dakol-karvina.cz/dod

 

Těšíme se na Vaši návštěvu, dotazy a virtuální setkání.

 

 

 

Zahájení výuky od 4.1.2021

Vážení žáci a rodiče. V souladu s opatřeními vlády bude od 4.1.2021 do odvolání, probíhat pouze distanční online výuka. Online synchronní výuka bude na našich školách nadále probíhat přes Teamsy. Pevně věříme, že se i nadále budete aktivně připojovat na online hodiny, protože jedině tak Vás i nadále můžeme vzdělávat. V případě jakýchkoli nejasností nebo potřeb, neváhejte kontaktovat svého třídního učitele.